Close nav
close

Öncelikle; bu web sitesini ziyaret eden siz değerli misafirlerimiz gibi bizler de madenciyiz. Maden Mühendisliği hizmeti verirken pek çok kere şahit olduğumuz bir boşluğu elimizden geldiğince doldurmak amacıyla böyle bir site oluşumu yönüne gitmeyi görev kabul ettik.

Madencilik sektörüne gönül verenler çok iyi bilir; maden ruhsatı sahibi olmak, (eğer normal sürecinde bu ruhsatta işletmeye geçip üretime başlamazsa) giderek ruhsat sahibini maddi ve manevi zorlamaya başlar. Kaldı ki; aynı zamanda o ruhsat sahasını işletmeye istekli kişilerin de bir şekilde önü kesilmiş olur. Sonuçta başta ülkemiz menfaatleri, daha sonra da ruhsat sahibi ve işletmeye istekli kişiler de zarar görmeye başlar.

Bu siteyi oluşturmaktaki amacımız, alınan ruhsat sayısının sadece %4’ünün işletmeye açıldığı ülkemizde bu oranı yukarı çekecek bir birliktelik yaratmaktır. Yıllardır forum köşelerinde darmadağın verilen satılık/kiralık maden sahası ilanlarını bir araya getirmek, bunu yaparken de belli prensiplerden ve ciddiyetten ayrılmamak, alıcı ve satıcıyı en kısa yoldan buluşturmak öncelikli hedeflerimizdir.

Hem ruhsat sahibini, hem alıcıyı forum köşelerinden ve simsarların elinden kurtarmak bizce maden ruhsatlarının değerinin reel olarak belirlenmesinin ve mümkün olursa devir/kiralama işlemlerinin bu iki taraf arasında kolaylıkla yapılmasının önünü açacaktır.

Saygılarımızla,

www.madensahasi.com